Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Szanowni Państwo, podjęte w ostatnich tygodniach przez władze państwa działania mające na celu zapobieganie i zwalczanie zakażeń wirusem SARS-CoV-2 zmieniły rytm codziennego życia społeczeństwa i spowodowały konieczność pozostania m.in. przez dzieci i młodzież w domach. Brak możliwości wychodzenia, korzystania z aktywności fizycznej, instytucji kultury, ale przede wszystkim brak kontaktu z rówieśnikami może rodzić u młodych ludzi frustrację. Nieodnajdywanie się w nowych warunkach może spowodować niechęć do nauki, próby samodzielnego wyjścia z domu, a także może przyczynić się do powstania lub pogłębienia stanów kryzysu emocjonalnego. Młodzież nie ma z kim porozmawiać o tym,co czuje i jak to przeżywa, ale przede wszystkim nie ma z kim porozmawiać o swoim stanie psychofizycznym. Z uwagi na powyższe od 20 kwietnia br. został uruchomiony Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Projekt finansowany jest przez Samorząd Województwa Łódzkiego, natomiast koordynowany przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Pod numerem tel. 726 611 611 oraz na w mediach społecznościowych (Snapchacie i Messengerze) 7 dni w tygodniu dzieci i młodzież z terenu województwa łódzkiego mogą uzyskać wsparcie specjalistów, terapeutów, psychologów i interwentów kryzysowych. Codziennie w godzinach od 12.00 do 20:00 działa infolinia, natomiast w godzinach 20.00 – 00.00 można uzyskać wsparcie specjalistów na Snapchacie i Messengerze. Na chwilę obecną telefon funkcjonował będzie do 14 czerwca br. Zwracam się z prośbą o upowszechnienie powyższych informacji na terenie Państwa Gminy/Powiatu. W załączeniu przekazuję materiały udostępnione przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.